Jump to content

Felismered a hazugot? 7 jel, ami árulkodik a félrebeszélésről

2019. 04. 29. 21:05

Vannak bizonyos gesztuscsokrok, amiből egy másodperc alatt rá lehet jönni, ha a másik nem mondd igazat. Ezeket az apró jeleket nem lehet kontrolálni még a leggyakorlottabb hazudozó is gyakran beleesik ezekbe a testbeszéd „hibákba”.

A füllentést könnyedén ki lehet szúrni, ha az ember odafigyel az apró jelekre. Ennek egyszerű az oka: az agy tudatos részétől a tudatalatti teljesen független, és ez utóbbiból származnak azok az ingerületek, amelyeket önkéntelenül megjelenítünk a testbeszéd nyelvén. Ezekre figyelj, ha ki akarod szűrni, hogy beszélgetőpartnered reakciói igazak-e vagy sem. 

Szájeltakarás. A tudat alatti arra utasít, hogy a hazug szavakat elfojtsuk.

Orr megérintése. Amikor hazudunk, egy katekolamin nevű vegyület szabadul fel, ami megduzzasztja az orrnyálkahártyát, emiatt vakarjuk, vagy dörzsölgetjük az orrunkat. A valóságban is létezik a Pinocchio jelenség.

Szem dörzsölgetése. A célja, hogy ne nézzünk annak szemébe, akinek hazudunk.

Fülmarkolás. Tudat alatt egyszerűen a saját hazug szavunkat sem akarjuk meghallani, ezért ösztönösen a fülünket kezdjük piszkálni.

Nyakvakarás. Akkor jellemző, ha az illető szóbeli megnyilvánulása ellentétes jelentésű a valóban gondoltakkal.

A ruha nyakkörüli igazgatása. Ha hazudunk, a vérnyomás megemelkedik, az idegvégződések ezáltal kellemetlen, viszkető égő érzéssel borítják be a testet. Ebből fakad az állandó ruhaigazgatás.

Ujj a szájban jelenség. Ez a gyerekkori biztonságérzet (ujj szopása) visszatérésére irányuló törekvés. Bizonytalan helyzetekben jellemző.

(Forrás: tizeslista.co.hu | Kép: pixabay.com)