A setét torony / AZ – augusztus 3., szeptember 7.
Stephen King akkor is izgalmas, ha nem horrort ír. A setét torony sorozatban már nyolcregénynyi hosszúságú kirándulást tett a fantasy világába, ennek első részét, A harcost viszik filmre a mostanában tomboló Stephen King remake-lázban, melynek keretében, ugye, érkezett a sorozatverzió A ködből és jön az AZ is. A meglehetősen dögösnek ígérkező King-feldolgozások egy nagyobb sorba illeszkednek: a következő néhány évben, ha hihetünk a híreszteléseknek, gyakorlatilag az összes híresebb King-mű előbb-utóbb sorra kerül.
Minden, minden – augusztus 3.
Nicola Yoon boldog feleségként és kisgyerekes anyaként élte az amerikai álmot, majd 2015-ben megírta első regényét, amivel aztán szintet lépett az amerikai álomban, ugyanis akkora bestseller lett a könyvből, amilyenről az elsőkönyves szerzők legszebb álmaikban sem mernek ábrándozni. A Minden, minden ráadásul nem csak sikeres, még jó is: egy olyan tinilányról szól, aki egy ritka betegség miatt nem mehet ki a lakásból, mert allergiás gyakorlatilag mindenre, ennek ellenére valahogy mégiscsak egymásba szeretnek a szomszéd fiúval – a történet leírása mégsem egy szirupos nyáltenger, hanem kedves, okos és kreatív. A film augusztus 3-án jön, a könyv viszont az a fajta, amit egy ülésben el lehet olvasni, ráadásul imádnivaló rajzokkal és egyéb firkákkal van tele, szóval könyvélménynek is elsőrangú.
Ready Player One – 2018 márciusa
Ernest Cline sci-fije a zsáner egyik legjobbja, és mivel ezt a műfajt sokkal többször rontotta már el a filmfeldolgozás, mint ahányszor nem, így érdemes mindenképpen elolvasni a könyveredetit a film érkezése előtt. Idő bőven van rá: csak jövő tavasszal várható a filmváltozat. A sztori természetesen a jövőben játszódik, konkrétan 2044-ben, amikor a nép java része egy gigantikus virtuális valóságban él a valódi valóság helyett, a főhős is. Wade, ahogy a legtöbb felhasználó, meg akarja találni a játékban elrejtett easter egget, e virtuális világ, az Oasis alkotója ugyanis annak adja vagyonát, aki sikeresen megfejti a feladványát – a gondok ott kezdődnek, amikor sikerül neki megfejtenie ez első részfeladatot, ezzel életveszélybe sodorva magát. Azért a film is igencsak várós, hisz maga Spielberg ül a rendezői székben.
Gyilkosság az Orient Expresszen – november 9.
Oké, ez a filmfeldolgozás akár még jól is sülhet el, minthogy a rendezést Kenneth Branagh jegyzi, a főbb szerepekben pedig Daisy Ridley és Johnny Depp is feltűnik. Ugyanakkor azt nem kell nagyon sulykolnom, hogy akármilyen jól sikerül egy krimi filmen, ha az a krimi Agatha Christie, akkor elég nagy eséllyel a könyv még ezerszer jobb lesz.
Expedíció – 2018
Jeff VanderMeer Déli végek-trilógiája a sci-fi és a thriller határmezsgyéjén található igazi fordulatos, kalandos sztori, melyben ráadásul a misztikum is helyet kap, plusz minden főhőse nő. A sztori szerint a Déli Végek nevű titkos társaság újabb expedíciót küld a katasztrófa sújtotta övezetnek minősített X Térségbe, holott onnan eddig egyetlen felderítő csapat sem tért vissza. A buja vadonná nőtt terület furcsa hatással van az emberekre, ezért az expedíció résztvevőinek különösen óvatosnak kell lenniük. A film Natalie Portmannel, Gina Rodriguezzel, Oscar Isaackel ez év végén debütál a svédeknél, majd valamikor jövőre az Államokban, hazai bemutatóról egyelőre nem tudni, de nagyon reméljük, hogy lesz, a rendező ugyanis az az Alex Garland, aki az Ex Machinával már belopta magát a szívünkbe.