Egy a téma iránt kifejezetten lelkes kutató, név szerint Tom Corley öt éven át tanulmányozta a gazdagok és a kevéssé jómódban élő emberek mindennapjait. Megfigyeléseit részletesen lejegyezte, később pedig publikálta. Lássuk, mit csinálnak másképp a két kaszt képviselői.
- Szokj le arról, hogy nem találkozol idegenekkel!
A vagyonos emberek szeretnek új embereket megismerni. Corley felméréséből kiderült, hogy a gazdagok 68 százaléka kifejezetten szeret találkozni ismeretlenekkel. Új ismeretséget kötni nem csak azért hasznos, mert bővül a baráti köröd, hanem azért is, mert a jó ajánlatok, és vissza nem térő lehetőségek gyakran az ismerősök képében kopogtatnak.
- Hinni a sorsban
Corley szerint a megkérdezett sikeres és tehetős emberek úgy vélik, hogy a hétköznapi dologban abszolút megengedhető, hogy felsőbb erőkre bízzuk magunkat, de ha üzletről van szó, csakis önmagukban és a saját döntéseikben hisznek.
Ezzel szemben a sikertelen vagy rossz anyagi körülmények között lévő embereket reprezentáló csoport 90 százaléka a félresiklott életért, a rossz döntésekért külső tényezőket hibáztat, amelyeket ő nem tud kontrolálni.

- Fejezd be a munkád utálását
Ehhez mondjuk nem kell pszichológusnak vagy épp viselkedéskutatónak lenni, hogy megértsük, miért taszít sikertelenségbe ez a hozzáállás.
„Szeretem, amit csinálok” – idézi a gazdagok szokásait elemző lap. És valójában nem is kell ezt túlmagyarázni. Aki nem szereti, amit csinál, hamar kiég, elveszti a motivációját, ami a hangulatára, és a viselkedésére is kihat az illetőnek. A ranglétrán, pedig nem könnyű felkapaszkodni akarat nélkül.
- Nem foglalkozni az egészségeddel
A sportos élet, a kiegyensúlyozott diéta több erőt ad a mindennapokhoz. Ráadásul a sport közben megtapasztalt flow élmény, az egész napi hajtást és stresszt képes száműzni. Hidd el, megéri inkább a futópadon regenerálódni, mint a kanapé előtt.

- Kerülni a felelősséget
A megkérdezettek körében mindenki arról számolt be, hogy életük során egyszer fatális hibához vezetett egy-egy döntésük. A különbség azonban itt van. Akik felálltak újra vállukra vették a döntéssel járó terhet, sikeressé váltak, akik nem, és többé nem mertek nagyot dönteni, egy helyben maradtak.
Holnap folytatjuk!