Jump to content

5 energiavámpír-típus, akitől jobb, ha távol tartod magad

2018. 09. 26. 09:18

Energiavámpíroknak nevezzük azokat az embereket, akik negatív viselkedésükkel mindenkit rossz, depresszív hangulatba taszítanak. Mivel bárki lehet energiavámpír – a szerelmed, a barátod, a családod egy tagja, a főnököd, a munkatársad – érdemes felvértezned magad ellenük! Milyen típusai vannak, és mivel törheted le a szarvukat? A cikkből kiderül!

1. Az irányító

Nincs olyan téma, történés, amiről ne lenne meg a véleménye. Ezzel semmi baj nincs, azzal azonban már igen, hogy az „igazát” a környezete minden tagjára rá akarja erőltetni. Valamiért ugyanis az a kép él benne, hogy pontosan tudja, mi a legjobb neked vagy másnak. Bármilyen téma szóba kerül, ő akar irányítani, dominálni – ha tanácsért fordulsz hozzá, nem ajánl, inkább erőszakol, és ha észreveszi, hogy nem fogadtad meg az útmutatását, éktelen haragra gerjed. Bűntudatot kelt benned, teljesen fölöslegesen.

2. A nárcisztikus

Ez a típus magabiztos, határozott megjelenésű, éhezik az elismerésre, és mindent megtesz azért, hogy a figyelem rá irányuljon. Bár kezdetben még akár csodálatraméltó is lehet a nárcisztikus energiavámpír, a személyét körülvevő rózsaszín köd hamar szertefoszlik: szép lassan ugyanis kiderül, hogy csak magával foglalkozik, mással nem. Nem hallgatja meg, milyen problémáid vannak, milyen örömök értek, vagy mik történtek az életedben – tudatosan azt érzékelteti veled, hogy csak ő a fontos, te pedig egy jelentéktelen személy vagy, aki senkit sem érdekel. Olyan profin csinálja, hogy előbb-utóbb te is azt gondolod majd: miért is foglalkozna velem bárki is?

3. A kritikus

Számára az a legnagyobb boldogság, ha valakit hibázni lát, és ezt az illető orra alá is dörgölheti. Mindegy, hogy kedvesen, vagy rosszindulatúan teszi, a célja, hogy a földdel tegye egyenlővé az emberek önbecsülését. A belső bizonytalansága olyan nagy, hogy muszáj minden nap egy áldozatot találnia, akire kivetítheti a lelkében zajló sötét folyamatokat. Senkinek sem segít, inkább megvárja, míg elbuknak a körülötte élők, és kritizál a végtelenségig.

4. Az áldozat

Ez a típus azt hiszi, az egész világ ellene dolgozik. Azt mutatja, hogy szüksége van valakire, aki megvédi, megmenti, pedig valójában nem így van, hiszen attól lesz boldog, ha élete végéig az áldozat szerepében tetszeleghet. Őt mindenki megveti, kihasználja, őt senki sem szereti, ő nem jó semmire – ezek a leggyakoribb gondolatai. Mindig mást hibáztat, soha nem vállalja a felelősséget semmiért, és téves bűntudatot ébreszt a körülötte élőkben.

5. Az irigy

Úgysem fog sikerülni – ez a jelszava az irigy energiavámpírnak, aki nem akar bízni abban, hogy más is sikeres lehet. Csak arról képes beszélni, miért fogsz elbukni, miért nem lesz esélyed, és szerinte inkább bele se kellene vágnod a terveid megvalósításába. Próbálja elhitetni veled, hogy tehetségtelen vagy és túl kevés ahhoz, amit véghez akarsz vinni. Fondorlatosan csinálja, hiszen úgy tesz, mintha óvni akarna a kudarctól, pedig a magyarázat ennél jóval egyszerűbb: nem akarja, hogy sikereket érj el, mert akkor talán túlnősz rajta. Irigy és féltékeny, és az a leghőbb vágya, hogy senkinek se legyen boldog és kiegyensúlyozott élete.

 

(Forrás: tizeslista.hu | kép: pexels.com)