A Kinder tojás egy 1938-as törvény alapján illegális az Egyesült Államokban, míg a világ minden más országban nagyon népszerű. Az édesség a benne lévő játék miatt törvénytelen, mivel egy „nem ehető részt” tartalmaz.
A Jelly Cup nevű különböző színekben és ízekben gyártott zselés édesség Európában nem forgalmazható, mert a csúszós textúrája miatt fulladást okozhat. A Távol-Keleten, mint Japánban vagy Tajvanon viszont megtalálható a boltok polcain.
Meglepő, de a friss, nyers tej árusítása tilos Észak-Amerikában, Kanadában és 20 amerikai államban, Skóciában és Ausztráliában is. Az indoklás szerint az ital ilyen fomrában nem alkalmas emberi fogyasztásra. Míg a világ többi részén így Európában, Afrikában, Új-Zélandon és Ázsiában sincs a friss tej eladása tiltva.
A samosa, vagyis a zöldséges és húsos sült táska Indiában, és több afrikai országban is tradicionális ételnek számít. A világ minden táján legálisan fogyasztható, de az al-Shabaab terrorszervezet uralta Szomáliában 2011-ben betiltották. A samosa háromszögletű formája a keresztény szentháromságot szimbolizálja, amellyel nem ért egyet az iszlám fundamentalista terror szervezet.
A haggis, skót nemzeti étel amely nem más, mint birkagyomorba töltött fűszerezett belsőségek, melyet hurkához hasonlóan sütnek ki. Az étel minden országba importálható, kivéve az Egyesült Államokat. Az USA-ban egy 1971-es törvény tiltja a birkatüdő behozatalát és mivel a haggis töltelékében az is található így nem lehet a skót ínyencséget az államokba szállítani.
A hizlalt liba- és kacsamájat San Pauloban és Indiában is tiltják. Az utóbbi országba még importálása sem engedélyezett az ételnek, így teljesen illegálisnak tekinthető. Az indiai törvénykezés szerint a szárnyasok hizlaltatása könyörtelen és nem emberséges, ezért tiltott az étel.
Szingapúrban tilos rágózni - kivéve, ha dohányzásról leszoktató vagy fogászati célból előírt rágóról van szó. A rágó természetesen a világ minden más országában elérhető, és a dél-kelet ázsiai országban is csak 1992 óta tiltott.
A rágógumi elterjedésével egyre több lett a szemetelés az országban, így a közterületek tisztántartása egyre drágult. Ezért döntött úgy a kormány, hogy betiltja a rágózást.
A lóhús a világ minden országában engedélyezett, de az USA két államában Kaliforniában és Illinois-ban tiltott élelmiszer.
A kenguru húsa az előzőhöz hasonlóan világszerte legális Kaliforniában mégis tiltott, az állat fogyasztásának kegyetlen jellege miatt.
Az aprószemű finomság, amit itthon még tésztával is eszünk több országban is tiltott. A mákot Szingapúrban narkotikumjellege miatt tiltják, míg Szaúd-Arábiában vallási okokból nem lehet fogyasztani.
A Kellog’s Nutri-grain nevű müzliszeletének áfonyás változata illegális Norvágiában, Finnországban és Franciaországban a benne található kékszínű ételszínezék miatt.
A fugu a gömbhal japán elnevezése, amely elterjedt étel a szigetországban, de Dél-Koreában és az Egyesült Államokban is megvásárolható szigorú szabályok betartása mellett. A hal rendkívül mérgező és ha elkészítése közben csak egy kis hiba is becsúszik, bénulást vagy akár halált is okozhat, ezért a hal tiltott Európa szerte és Kínában is.