1 - Elég heti egyszer-kétszer edzeni, hogy formában maradj
Ahhoz, hogy a testmozgás jótékony hatásait élvezhesd, sajnos több kell. A legjobb, ha hetente minimum három alkalommal edzel, és persze a többi nap is aktív maradsz, mozogsz valamit. Ez már nem kell, hogy a szigorú értelemben vett edzés legyen, egyszerűen csak kerüld az ülő életmódot, a punnyadást.
2 - Az edzés akkor a leghatékonyabb, ha felkelés után rögtön azzal indítod a napot
Valóban vannak arra utaló kutatási eredmények, hogy fogyás szempontjából legideálisabb a napindító (reggeli előtti) edzés. Hosszú távon fontosabb szempont azonban az, mennyire tartható az edzésterv. Ha nehezen kelsz reggelente, nehezen veszed rá magad, hogy elindulj, esélyesebb, hogy kihagysz egy-egy edzést, és visszaalszol inkább. Olyan időpontot érdemes tehát választani, amikorra hosszú távon is kényelmesen be tudod iktatni a testmozgást.
3 - A súlyzózás izommá alakítja a zsírt
Hát ez sajnos nem ilyen egyszerű. A zsírszövet zsírszövet, az izomszövet pedig izomszövet. A súlyzózással meg tudod növelni utóbbi méretét, a testzsír csökkentéséhez azonban a táplálkozáson át vezet az út.
4 - A rejtvények és fejtörők a legjobb edzés az agynak
A helyzet az, hogy a testmozgás erősebb pozitív hatással van a szellemi teljesítőképességre, mint bármely gondolkodtató feladat vagy játék. Ehhez valamilyen aerob mozgásformát érdemes választani, ami azért megdobja a pulzust. A kardiózás pedig nem csak a szívet, de az észt is karbantartja, fiatal és idős korban egyaránt.
5 - Az edzés a legjobb módja, ha fogyni akarsz
Ez azért nem teljesen téves, tény azonban, hogy nem lehet akármennyi plusz kalóriát "ledolgozni". Valójában az edzés nagyon fontos az ideális testsúly és alak kialakításában, komoly és tartós eredményt azonban csak úgy lehet elérni, ha táplálkozási szokásaidat is átalakítod. Az edzés tehát csak egy része az egészséges életmódnak. Anélkül pedig nem megy.