Kommunikáció
Nem csak az őszinte, kedves, segítőkész kommunikációval tudjuk formálni, javítani a párkapcsolatot, hanem adott esetben használhatjuk a testbeszédet is a helyzet oldására.
Azok a párok, akik nem beszélnek, csak a praktikus dolgokról (gyerekek, háztartás), akik nem hagyják, hogy elmondhassa a másik az érzéseit (mert félnek a reakciójuktól), azok éppen akkor nem működtetik a párkapcsolatukat.
Szabadság
Nem csak a saját szabadságunk megélése tesz jót a kapcsolatban, hanem az is, amikor ez kölcsönös. Amikor ugyanúgy megengedem a társamnak, hogy önmaga legyen. Ha leveszem a társamról a kontrollt, akkor pont olyan távolságra tud kerülni tőlem, ami érdekessé, kívánatossá teszi őt a számomra.
Célok megléte
A párkapcsolatban üdvös, ha jelen van a két fél saját egyéni célja (pl.: ismeretek bővítése, bizonyos viselkedések átformálása, utazás, karrier, szerepek közötti összhang) és a közös cél is (pl.: utazás, gyermeknevelés, gazdasági fejlődés, szülők támogatása, párkapcsolat fejlesztése)
Rugalmasság
Nincs bebiztosított párkapcsolat, mint ahogyan nincs garancia az életben jóformán semmire. Minden pillanat hozhat váratlan fordulatokat, de ha csak az eddig megszokott dolgokhoz ragaszkodunk, és csak azt fogadjuk el, amit mi már jól ismerünk, akkor az árt a kapcsolatnak.